Hvem kan blive medlem af DMKF ?

Alle kan blive medlem af DMKF - alle er velkomne, blot de retter sig efter vores vedtægter

DMKF forventer, at medlemmerne overholder almindelige og anstændige normer for god opførsel og tone over for foreningen, samt medlemmerne imellem, og i øvrigt optræder som gode repræsentanter for foreningen når man deltager til træf og lign. 

DMKF tager, uden yderligere dialog, fælles afstand fra evt. negativ opførsel og/eller udtalelser om foreningens gøren og laden, samt om foreningens medlemmer, dette uanset af hvem, hvor eller hvordan de bringes.    

Du behøver ikke at eje et militærkøretøj for at være medlem.

Især hvis du ikke tidligere har ejet et militærkøretøj, kan det være en rigtigt god idé at kontakte de af foreningens medlemmer, der har et køretøj som det du måske har udset dig og få nogle staldtips.

Der er ingen grund til at du begår de samme fejl som vi andre har døjet med.

Den bedste måde at kontakte de andre er ved at møde op på et træf og få en snak - men bestyrelsen kan også henvise til et medlem, der muligvis kan hjælpe dig.

Hvad koster et medlemskab af DMKF ?

Det koster 350 kr om året og for de penge får du kontakt til masser af ligesindede, - blandt andet i form af et medlemsblad på 12-20 sider i A4 format ca. hver tredie måned.

Hvordan bliver jeg medlem ?

Send en Epost med dit navn og din adresse til medlemssekretæren - hvis du ringer skal det helst være efter klokken 17.00. Så sender vi dig mere information om foreningen, samt guide til indbetaling af kontingent/girokort.

Men husk: Alt arbejde i DMKF udføres i fritiden af ulønnet personale, så der kan nogle gange gå lidt tid, inden du får svar fra os.

Du kan også blot: sætte beløbet ind på vores konto: 1551 0196304, fra udlandet: SWIFT-BIC: DABADKKK - IBAN: DK33 30000000196304.

Men send os lige en Epost, - så holder vi øje med at indbetalingen kommer.

Efterfølgende får du tilsendt foreningsbladet, vedtægter m.m.

 

Velkommen i DMKF !